Marmaris Fotoğrafları - Marmaris Resimleri

Marmaris yöresi ile ilgili fotoğraflara yer verilen, gezginlerin Marmaris anılarını resimlerle anlattıkları tanıtım sayfası.
 
Marmaris Ziyaretçilerinin FotoğraflarıMarmaris tanıtım filmini izlemek için tıklayın.
 
Gezgin Yorumları
 
Marmaris'ten Selimiye'ye gitmek için sabah yola çıktık. Gördüğümüz hiçbir tabelayı es geçmedik, her tabelayı takip ettik. Gözümüze kestirdiğimiz yol üstü restoranlarda yemeğimizi yedik, geçtiğimiz yollardaki köy kahvelerine girip çayımızı, kahvemizi içtik. Birçok yer gördük. Kimine çetik attık bir daha gelinmez diye - kimini hafızamına yazdık tekrar gelmek üzere. Kahvemizi Selimiye'ye vardığımızda akşam olmak üzereydi ve yine muhteşem bir gün batımı karşıladı bizi. Çok güzel balıkçı restaurantları var. Küçük, şirin, temiz, doğal ve yine gidilesi - yine görülesi bir yerdi.
özgül saydam l 27 Ağustos 2012, Pazartesi 22:54 l  
 
Sıcak bir yaz gününde Marmaris'ten Selimiye'ye doğru yola çıktık, daha önce o yöne hiç gitmediğimiz için keşfedecek yeni yerler heyecanı ile. Köy yollarından geçerek ilerledik, bazen gölge bazen bunaltıcı anlar yaşayarak ve bunaldığımız bir anda Selimiye Turgut Köyü'ndeki, 'Şelale' tabelasını görüp saptık. Şelaleye girdiğiniz anda serin bir hava karşılıyor sizi. Dışarının ne kadar sıcak ve bunaltıcı olduğu düşünülürse, bu harika bir his. Asırlık ağaçları, şırıl şırıl akan buz gibi suları, tahta köprüleri, yeşilin tonları, asmaları, sarmaşıkları, serinliği ile inanılmaz iyi geldi bize. Biraz serin hava depoladık ve yolumuza devam ettik.
özgül saydam l 27 Ağustos 2012, Pazartesi 22:20 l  
 
Marmaris'ten Datça'ya doğru yola çıktığımızda bir arkadaş tavsiyesi üzerine Ayın Koyu'na uğramaya karar verdik. (Daha önceleri "İngiliz Limanı" olarak anılırdı) Tabelası olmadığı için adresi bulmakta biraz sorun yaşasak da vardığımız yeri görünce her şeyi unuttuk. Tertemiz taşlık sahili, tahta şezlongları ve doğal deniz şemsiyeleri (ağaçlar) ile çok tatlı bir yerdi. Ağaçların altında gölgeleniyorsunuz. Hamaklarda keyif yapıyorsunuz. Tek bir tesise sahip sakin, güzel, berrak, huzurlu ve keyifli bir yerdi. Not: Tesisin güveçte saç kavurmasını mutlaka deneyin derim. Ben mi çok açtım bilemiyorum ama inanılmaz lezzetliydi.
özgül saydam l 27 Ağustos 2012, Pazartesi 21:59 l  
 
Fazla söze ne gerek - Suyun berraklığına bakın anlarsınız !
özgül saydam l 9 Ağustos 2012, Perşembe 22:07 l  
 
Marmaris'ten Datça'ya giderken yaklaşık 30 km. sonra tepeden görüyorsunuz Aktur'u. Datça'ya giderken o günü orada geçiririz çünkü kesinlikle geçip gidilecek bir yer değil. Genellikle sakin. Tek tesis var. Denizi mükemmel. Öyle berrak ki! Yüzerken denizin dibinde kumların üzerinde güneş ışınlarının hareketlerini görebiliyorsunuz rahatlıkla. İleride demirleyen yatlarda denizin üzerinde beyaz melekler gibi süzülerek farklı bir görsellik katıyor Aktur'a.
özgül saydam l 8 Ağustos 2012, Çarsamba 22:56 l  
 
Sessizliği bozan sadece böcek sesleri
özgül saydam l 6 Ağustos 2012, Pazartesi 22:18 l  
 
Bu fotoğraf da Marmaris'in Kale etrafındaki özgün dokusuna ait .İnsanı şaşırtan daracık merdiven sokaklardan dolaşarak aşağı indiğinizde, yine daracık anca bir kişinin geçebileceği bir aralıktan Akdenizin lacivert çoşkun dalgalarına kavuşmak mutluluk veriyor.Sahildeki lokantalar, barlar, çay bahçeleri hernekadar bu bahar aylarında sessiz ve sakin duruyorsa da sanki denizin dalgaları ,yazdan kalma cıvıltıları kulaklarımıza fısıldıyor gibi.
aynur yazıcı l 7 Nisan 2010, Çarsamba 00:37 l  
 
MARMARİSE GELMEZDEN ÖNCE; MUĞLADAN GÖKOVA KÖRFEZİNE İNERKEN, SAĞDA AKYAKA LEVHASINI GÖRDÜĞÜNÜZDE UĞRAMADAN GEÇİLMEMESİ GEREKEN TATİL YÖRELERİMİZDEN BİRİDİR.AKYAKAYI GÖRÜLESİ KILAN EN ÖZGÜN ÖZELLİĞİ, KENDİSİ MİMAR OLMAMASINA KARŞIN ULUSLARARASI AĞAHAN MİMARLIK ÖDÜLÜNE LAYIK BULUNAN YAZAR ŞAİR SANATÇI NAİL ÇAKIRHAN TARAFINDAN PROJELENDİRİLİP UYGULANAN GELENEKSEL YÖRE EVLERİDİR. HARİKA DENİZİ VE GÜZEL HAVASI TATİLCİLERİ AYRICA CEZBEDİYOR
aynur yazıcı l 7 Nisan 2010, Çarsamba 00:12 l  
 
Ben Marmaris'in mart ayında da bu kadar güzel gezilesi bir yer olduğunu bilmiyordum.İyiki gittim ve gezdim İnsanı bunaltmıyan yumuşacık saran harika bir hava .Kah bulutlara gizlenen ,kah bulutlardan sıyrılarak sıcacık içinizi ısıtan güneş fotoğraf meraklıları için de çok güzel manzaralar yaratabiliyor.Özellikle Marmaris Marinanın görüntüleri insanı fazlasıyla büyülüyor
aynur yazıcı l 6 Nisan 2010, Salı 00:47 l  
 
 
Peki Marmaris hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Turunç Otelleri hakkında bilgi edin, fiyatları incele, yorumları oku, otelini bul!

Palamutbükü tatilini en iyi şekilde planlamak ve otel seçeneklerini görmek için tıkla!

Marmaris'e 51 km uzaklıktaki Bozburun'da bulunan, birbirinden güzel butik otelleri incelemek için Bozburun Butik Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları